Eğitmen Bilgisi

Andy Routsis

 
 
 
Andy Routsis, plastik sanayinin önde gelen eğitim ve danışmanlık şirketlerinden biri olan Routsis Training’in kurucusu, usta eğitmeni ve teknik danışmanıdır. İki ayrı kalıp firması ve bir enjeksiyonlu kalıplama tesisi bulunan Andy’nin eğitim ve danışmanlık firması Routsis Training son 30 yılda dünyadaki en güncel online plastik eğitim portalı olarak hizmet sunmuştur. Bu portalda başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar çeşitlilik gösteren eğitim materyalleri yer almakta ve sanayinin en iyi uygulamaları ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.
 
Massachusetts Üniversitesi Lowell Plastik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Andy bölümde eğitimine devam ederek yardımcı profesör olmuş ve sanayide her seviyedeki personel ile birlikte çalışarak tüm tasarım, bakım ve üretim süreçlerine hakim olmuştur. 1982’de kurduğu Routsis Training ile dünya genelinde 2800 firmaya ve 93 eğitim kurumuna, eğitim ve plastik mühendisliği desteği sağlamıştır. Ayrıca plastik parça tasarımı ve üretimi ile ilgili birçok firmaya teknik destek sağlamış ve eğitimler vermiştir. Routsis Training şimdiye kadar 60’tan fazla eğitim video programını içeren 20 DVD ve plastik sanayi için 250’nin üzerinde interaktif eğitim programı oluşturmuştur. Ayrıca Andy plastik sektöründen çeşitli uzmanlarla çalışarak 3 boyutlu animasyon ve CD-ROM teknolojilerinin kullanıldığı eğitim programlarının kullanılmasında öncülük yapmıştır.
 
Routsis Training’in referansları arasında Newell Rubbermaid, Toyota, Entegris, Medtronic, Bemis, BD Medical, Flambeau ve Tech Group bulunmaktadır.

Andy’nin uzmanlık alanları aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.
  • Bilimsel enjeksiyonlu kalıplama usta ve yönetici eğitmeni
  • Parça ve kalıp tasarım ustası
  • Plastik eğitim kursları ve eğitim materyalleri geliştirilmesi
  • İleri düzey teknoloji, otomasyon ve eğitimler üzerine direk olarak kilit müşteriler ile çalışma yürütme
  • Belgelendirme ve usta-çırak programlarının geliştirilmesi
  • Devam eden plastik üretimi eğitim süreçlerinde kullanılmak üzere eğitim planlarının geliştirilmesi
  • Robotik ve otomasyon içeren yeni plastik işleme süreci teknolojilerinin uygulanması uzmanlığı