Eğitmen Havuzu

Engin CantürkPolimer İşleme Teknolojileri Eğitim Uzmanı 

1997 yıllında Marmara Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Makine Bölümü’nden mezun olmuştur. 3 yıl özel sektörde plastik ve kauçuk alanında teknik müdürlük görevinde bulunmuştur. 2000 yılından itibaren ise mesleki ve teknik eğitim okullarında çalışmaya başlamıştır. 2002 - 2005 yılları arasında Türkiye’de ilk defa açılan Plastik Teknik Okulları’nın müfredat çalışmalarında yer alarak, ders ve modül yazımında bulundu. 

Türkiye’de ilk defa Plastik Teknolojisi bölümü açılan PAGEV Anadolu Meslek Lisesi’nin kuruluş aşamasında yer alarak 2002’den itibaren 7 yıl Bölüm Şefliği görevinde bulunmuştur.

2005 yılında İtalya’da İtalyan Plastik ve Kauçuk Üreticiler Birliği ASSOCOMAPLAST’ın daveti ile Plastik Teknolojisi Eğitimlerine katıldı. 

2005’ten günümüze kadar Plastik Teknolojisi alanının alt dallarında sayısız seminer ve konferansları ile Türk plastik endüstrisinin en önemli sorunlarından biri olan nitelikli eleman ihtiyacına cevap vermeye yardımcı olmak adına çalışmakta olup, aynı zamanda Sakarya Üniversitesi - Malzeme Metalürji Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans ile bilimsel anlamda çalışmalarını sürdürmektedir.