Sponsorlarımız

ETKİNLİK SPONSORU

İKMİB, kurulduğu 1991 yılından bu yana kimya sektöründe ihracat yapan Türk firmalarının mesleki ahlak ve dayanışmasını korumayı; ihracatın artması, ihraç ürünlerinin çeşitlendirilmesi ve ürünlere rekabet gücü kazandırılması için çalışmalarda bulunmayı, üyelerinin menfaatlerini korumayı, uluslararası arenada güçlü bağlantılar kurmasını ve yeni pazarlara açılmasını amaç edinmiştir. Türk kimya sektörünün 2023 yılında 50 Milyar Dolarlık ihracat hedefine ulaşmasında büyük katkılarda bulunan İKMİB, üye firmalarının global pazarlarda lider olması hedefiyle bilgilendirme, destekleme ve üyeler arasında işbirliğini arttırma faaliyetleri yürütmektedir. Kimya sektörünün tüm alt sektörlerinde uluslararası fuarlara milli katılım organizasyonları, teknik seminerler, ticaret ve alım heyeti organizasyonları düzenlemekte ve sürdürülebilir büyümenin sağlanması amacıyla sektörde AR-GE çalışmalarına destek olmaktadır.

www.ikmib.org.tr

 

ALTIN SPONSOR

Ser Rezistans kurulduğundan bu yana en son teknolojiyi müşterilerine sunmaya devam etmektedir. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan iş yapma anlayışı ile iş hacmini her geçen gün büyümektedir. Kaliteyi süratle birleştirmedeki başarısı Ser Rezistans'ı farklı kılan en önemli unsurdur. Üretken ve verimli çalışma anlayışı ile müşterilerine yüksek kaliteyi uygun fiyatlara temin etme imkanı sağladığı gibi verimliliğe ve maliyetlere olumlu katkılar yapar. Endüstriyel ısıtma alanında ihtiyaçlara her türlü çözümü bünyesinde barındıracak şekilde yapılandırılan ürün portföyü müşterilerinden gelen talepler ile devamlı olarak genişlemekte ve çözüm için tek adres olmaktadır.

www.serrezistans.com

 

ÖĞLE YEMEĞİ VE KAHVE MOLASI SPONSORU

Gema Polimer sektörde bulunduğu 30 yılı aşkın tecrübesi, yenilikçi ve farklı ihtiyaçlara yanıt verebilen ürün yelpazesi ile Teknik Kompaund ve Masterbatch sektöründe kalite, güven ve hizmeti aynı anda sunmaktadır. Gema Polimer, uzman teknik kadrosu son teknoloji üretim hatları ve ekipmanları ile uluslararası standartlarda ürün üretmekte ve üretimini dünya çapında 50’den fazla ülkeye ihraç etmektedir.

www.gemapolimer.com

YAKA KARTI SPONSORU

Yapraksan Masterbatch 1996 yılında İstanbul Davutpaşa da kurulmuş olup 1999 yılında Dudullu Organize Sanayi Bölgesi'ne taşınarak uzun yıllar faaliyetlerine bu adreste devam etmiştir. 2010 yılı ile birlikte yeni yatırımlara hız vererek İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi 'ndeki fabrikasına taşınmış, faaliyetlerini ilke edinmiş olduğu “müşteri memnuniyeti” çerçevesinde sürdürmektedir. Sahip olduğu değerler ve kalite politikası doğrultusunda müşterileri ile ilişkilerini onların beklentilerinin üstünde hizmet vererek, satış öncesi verilen teknik desteğin satış sonrasında da devam ettirilmesi ile uzun süreli iş ortaklıklarına dönüştürmektedir.

www.yapraksan.com

 

FLAMA SPONSORU

Akay Plastik, 1989 yılından bugüne modern çift burgulu ekstrüder hatları ve ileri teknoloji Ar-Ge laboratuvarı ile termoplastik kompaund üretiminde Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biridir. Sektördeki her türlü gelişmeyi ve ileri teknolojileri yakından takip ederek, stratejik olarak sürekli büyümeyi ve gelişmeyi hedefleyen Akay Plastik geniş ürün gamı ve teknik uzmanlığıyla sektöre yön veren bir kompaund üreticisi olurken, iç ve dış pazarda güvenilir bir tedarikçi olarak hizmet vermektedir.

www.akayplastik.com

 

FLAMA SPONSORU

Aydın Plastik 1984 yılında stoklu plastik hammaddeleri ve renk masterbatch’leri satışı gerçekleştirmek amacı ile Istanbul Topkapı’da kurulmuştur. Aydın Plastik, gelişim stratejisini bu gelişmelere paralel olarak ilerletmiş, tedarik tabanını ve tedarik hizmetlerini sürekli güncellemiştir. Aydın Plastik müşteri odaklı çalışma stratejisi ile gerek lojistik gerek finans anlamında hızlı ve yaratıcı çözümler sunarak sektöründe tercih edilen tedarikçi konumuna gelmiştir. Günümüzde firmamız; İstanbul ve Bursa’da toplam 3 adet deposu, İzmir ve Mersin lojistik noktaları ile müşterilerine alternatif teslimat çözümleri sağlamaktadır. Firmamız %100 öz sermayesi ile ticari faaliyetlerini sürdürmekte olup kazanımlarını plastik sektöründe yatırıma dönüştürmektedir.

 

FLAMA SPONSORU

eurotec®, otomotiv, elektrik & elektronik, beyaz eşya, elektrikli ev aletleri, inşaat, mobilya, spor ve sağlık ekipmanları başta olmak üzere birçok sektör için mühendislik plastikleri üretmektedir. Standart ürünlerde rekabetçi, özel ürünlerde yaratıcı çözümler sunar. Dünya’nın tedarikçisi olmak için serbest bölgede kurulmuş ve kısa sürede başta Avrupa olmak üzere, Ortadoğu, Afrika ve Uzak Doğulu mühendislik plastikleri kullanıcılarının vazgeçilmez tedarikçisi ve çözüm ortağı haline gelmiştir. Tamamen bilgisayar kontrollü üretim tesisi, en son teknoloji ile donatılmış yüksek torklu çift vidalı ektruderlerden oluşmakta, reçeteler gravimetrik beslemeler vasıtası ile makinalara ulaştırılmakta ve sürekli aynı renk, kalite ve devamlılıkta ürünler elde edilmektedir. eurotec®, temel prensip olarak sadece mühendislik plastikleri konusunda çalışır. Bununla beraber, bol ürün çeşidini üretim yelpazesinde bulundurmayı ve müşterilerine çoktan seçme şansını sunmayı, servis kalitesi ve müşteriye değer vermenin vazgeçilmezi olarak görür. Standart ürünlerde rekabetçi, özel ürünlerde yaratıcı çözümler sunmak eurotec®’ in fark yarattığı bir diğer noktadır.

 

 

FLAMA SPONSORU

Sektörün güncel haber portalı plastonline, 16 Kasım 2006 yılında yayın hayatına başlamış, plastik sektörü, alt sektörleri ve katma değer yarattığı ambalaj, inşaat, elektrik-elektronik, medikal, savunma sanayi gibi sektörler itibariyle dijital ortamda haber yayıncılığı faaliyetlerini sürdürmekte, sektörel ve ekonomik gelişmeye katkıda bulunmak üzere bilgi akışı sağlamaktadır. plastonline, sektörün gelişimine katkı sağlamayı da amaç edinmiştir. Lokal ve global ölçekte plastik sektörünü yakından takip etmek isteyenler için vazgeçilmez bir kaynak olarak hizmet sunmaktadır.

www.plastonline.com

 

FLAMA SPONSORU

1987 yılında bir torna atölyesi olarak kurulan Şenmak, kurucusu Sedat Şen'in azimli, inançlı ve öngörüsü ile kuruluşunun 3. yılında hem iş yerini hem de ürün gamını büyütmek için vida ve kovan üretimine başladı. 1995 yılında makina üretimi hakkında engin bir bilgiye ve yılların tecrübesine sahip olan Hüseyin Semerci'nin Şenmak'a ortak olması ile o küçük torna atölyesi çok geçmeden sektörünün lideri olarak adını zirveye yazdırdı. Temel üretim aşamalarının tamamını CNC kontrollü ve çok hassas toleranslara sahip tezgahlarla gerçekleştiren Şenmak, en kaliteli ürünleri en makul fiyatlarla dünyaya sunuyor. Bugün Almanya, Fransa, Avusturya, İsviçre, Polonya, Slovakya, Rusya, Ukrayna, İran, Özbekistan, Suriye, Cezayir, Libya, Lübnan, Sırbistan, Suudi Arabistan, Yunanistan, Moldova, Makedonya ve Malezya'nın da aralarında bulunduğu 20 ülkede Şenmak Makina'nın adı güvenle birlikte anılıyor.

 

FLAMA SPONSORU

Tisan Mühendislik Plastikleri 1974 yılında İstanbul’da kurulmuş olan ve 40 yılı aşan tecrübesi ile endüstriyel hammadde olarak kullanılan kompound üretiminde uzmanlaşmış bir firmadır. Tisan, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre rekabetçi ve uygun özellikte çözümler sunar. Amacımız hem standart ürünlerde hem de özel çalışmalarda, nitelikli ürün, esnek üretim, hızlı servis, güçlü teknik altyapı, insan kalitesi ile her sektör için rekabetçi çözümler sunmaktadır. Tisan Mühendislik Plastikleri yerel bir gerçeklikten uluslararası bir gerçekliğe dönüşmüştür ve başarılı bağımsız kompounder olarak varlığı birçok ülkede onaylanmıştır.