SON HABERLER

13. Ulusal Kimya Kongresi

Tarih : 2004-04-20Kimya Mühendisliği alanında bilimsel araştırmaların ve endüstriyel gelişmelerin paylaşılacağı 13. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi (UKMK-2018), 3-6 Eylül 2018 tarihlerinde, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleştirilecektir.

13. UKMK’nde hammaddenin bulunduğu kaynaktan alındıktan sonra, farklı fiziksel ve kimyasal işlemler sonucu elde edilen ürünlerin paketlenerek müşteriye sunulan tüm süreçleri kapsayan kimya mühendisliği alanındaki bilimsel çalışmaların ve endüstriyel gelişmelerin görüşülmesi, akademik ve sektörel sorunların tartışılması, çözüm önerilerinin üretilmesi, yeni araştırma ortaklıklarının kurulması, üniversite-sanayi iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla bilim insanlarının, araştırmacıların ve sektör temsilcilerinin bir araya getirilmesi amaçlanıyor.

UKMK 2018’de bilim kurulunca kabul edilen farklı konulardaki sözlü bildiri sunumları yanında poster sergiler ile alanında uzman davetli konuşmacıların sunumlarına yer verilecektir. Kimya mühendisliği alanında faaliyet gösteren sektör temsilcileri, ilgili kurum ve kuruluşlar, bilim insanları, araştırmacılar ve genç mühendis adayları Van’da düzenlenecek olan 13. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi’ne katkı ve katılım sağlayabilirler. 

Davet mektubu için tıklayınız.

Etkinlik web sitesine buradaki adresten ulaşabilirsiniz.