SON HABERLER

13. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi

Tarih : 08.02.2018UKMK, kimya mühendisliği alanında bilimsel araştırmaların ve endüstriyel gelişmelerin paylaşıldığı, ülkemizde bu alanda düzenlenen önemli etkinliklerden biridir. 13. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi ise 3-6 Eylül 2018 tarihlerinde, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleştirilecektir.

UKMK 2018’de, hammaddenin bulunduğu kaynaktan alındıktan sonra, farklı fiziksel ve kimyasal işlemler sonucu elde edilen ürünlerin paketlenerek müşteriye sunulmasına kadar tüm süreçleri kapsayan kimya mühendisliğinin geleceği, eğitim ve iş hayatındaki sorunların tartışılması, çözüm önerilerinin üretilmesi, yeni araştırma ortaklıklarının kurulması, üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla geniş katılımlı ve sektörel etkileri yönünden çok faydalı bir organizasyon olması amaçlanıyor.

UKMK 2018’de bilim kurulunca kabul edilen farklı konulardaki sözlü bildiri sunumları yanında poster sergiler ile alanında uzman davetli konuşmacıların sunumlarına yer verilecektir. Kimya mühendisliği alanında faaliyet gösteren sektör temsilcileri, ilgili kurum ve kuruluşlar, bilim insanları, araştırmacılar ve genç mühendis adayları Van’da düzenlenecek olan 13. Ulusal Kimya Mühendisliği Kongresi’ne katkı ve katılım sağlayabilirler. 

Kongre web sitesine buradaki adresten ulaşabilirsiniz.

Davet mektubu için tıklayınız.

 


Tüm Haberler