SON HABERLER

Bursa Otomotiv Buluşmaları

Tarih : 2017-11-26Bursa, 14-16 Kasım tarihlerinde otomotiv sektörünün ilk uluslararası ikili iş görüşmeleri organizasyonu olan Bursa Otomotiv Buluşmalarına ev sahipliği yaptı.Ticari heyetler ve ikili iş görüşmeleri amaçlı turlar organize eden Bursalı firma Karibu Turizm ile partner firması Advanced Business Events (ABE) işbirliğinde gerçekleştirilen Bursa Otomotiv Buluşmaları, otomotiv sektörünün yerli ve yabancı oyuncularını bir araya getirdi.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi (Bursa OSB) ve Ekonomi Bakanlığı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından da desteklenen Bursa Otomotiv Buluşmaları, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (AKKM) gerçekleştirildi. Etkinliğe 28 ülkeden 100, Türkiye'den de 120'nin üzerinde sektör temsilcisi katıldı. Otomotiv devlerinin temsilcileri Bursa'da bir araya gelerek, yeni modeller, yeni siparişler, trendler, sektörün durumu ve geleceğini konuştu.

Japonya'dan AISIN, Toyota Boshoku, Toyatetsu, Denso, Rusya'dan Maz, Kamaz, Lada, Fransa'dan Gazelle, Almanya'dan BMW, İran'dan Khodro, Saipa, Sapco gibi firmalar gelecek. Türkiye'den de 110-120 firma olacak. Bursa'dan Oyak Renault, Tofaş, Karsan, Yazaki, Bosch, Valeo, Türkiye'den Honda, Otokar, Vestel bu etkinliğe katıld. Etkinlikte, özü otomotiv ana üreticileri ve ana üreticilere üretim yapan firmaların uluslararası ikili iş görüşmelerini gerçekleştirildi. Temel amaç; Türkiye otomotiv sektörünün dünyada tanınırlığını arttırmak, etkinlik boyunca yapılan konferanslarla yabancı yatırımcılara ve büyük üreticilere Türkiye'nin otomotiv sektöründeki yatırım potansiyelinin tanıtılmasını sağlamaktı.


Tüm Haberler