SON HABERLER

Tahran Türkiye Ticaret Merkezi Katılımcılarını Bekliyor

Tarih : 2017-11-03Türkiye'nin dünyada açacağı 20 Türkiye Ticaret Merkezi’nden ilki, T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi’nin katılımıyla İran'ın başkenti Tahran'da açılarak faaliyetlerine başladı.
 
Kimya, plastik, hazır giyim, mobilya, tekstil, hammadde ve endüstriyel mutfak ürünlerinin sergilendiği showroomların yer aldığı Tahran Türkiye Ticaret Merkezi’nde İstanbul Maden ve Mineraller İhracatçıları Birlikleri Genel Sekreterliği (İMMİB), 292 m²’lik bir alanla katılım gösteriyor. Türkiye Ticaret Merkezlerinde yer alan firmaların, kira, tanıtım, istihdam ve bina giderleri gibi masraflar Ekonomi Bakanlığı tarafından yüzde 75 oranında destekleniyor ve prefinansman uygulaması ile katılımcı firmalar peşinen bu destekten faydalanıyorlar.
 
Aylık m² katılım bedeli 30 USD ve son 4 firma için müsait alan bulunmakta olup yer almak isteyen firmalara başvuru sırasına göre boş alanlar tahsis edilecek. Söz konusu merkezde yer almak isteyen kurumların bu linkte yer alan başvuru formunu kaşeli ve imzalı olarak en geç 17 Kasım 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar seyma.inam@immib.org.tr adresine iletmeleri gerekmektedir. 
 


Tüm Haberler