SON HABERLER

Demokrasimiz ve Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır

Tarih : 2017-07-1515 Temmuz 2016 tarihinin yıldönümünde, Fethullahçı Terör Örgütü’ne mensup teröristlerce tertiplenen demokrasimiz, hukuk devletimiz ve cumhuriyetimizi teslim almaya yönelik kalkışma hareketine karşı Milli Birlik ve Beraberlik Ruhuyla mücadele eden bu cesur milletin fertleri olmaktan duyduğumuz gururla, kahramanca mücadele eden aziz şehit ve gazilerimizi şükranla anıyoruz.

Kalkışmadan bir gün sonra tüm uluslararası paydaşlarımıza gönderdiğimiz bildiride demokrasi, hukuk devleti ve cumhuriyetimizin milletimiz iradesi ile güvence altında olduğunu, ilişkilerimizde mevcut olumlu tabloyu bozacak yasadışı girişimlerin Türkiye Cumhuriyeti’nde hiçbir zaman başarılı olamayacağını vurgulamış, hem sektörümüz hem ülkemiz adına tüm taahhütlerimizin sekteye uğramadan yerine getirileceğinin altını çizmiştik. Bugün, taahhütlerimizin ardında durabilmiş bir sektör olarak, ülkemiz sanayii ve ihracatının gelişmesine zor dönemlerde de verdiğimiz destekle daha mutlu, daha gururluyuz.

İnanıyoruz ki, ülkemizin gelişimi için ciddi tehdit potansiyeli taşıyan bu ihanet şebekesi de gerçek yüzlerini ortaya çıkarmalarına bağlı olarak çökertilmiş oldu.

Plastik sanayicileri olarak, sektörümüz ve ülkemizin geleceğine şimdi daha da umutla bakarken; istihdam yaratmaya ve yapacağımız yeni yatırımlarla da sektörümüzü Dünya sıralamasında daha da yukarılara taşımaya devam edeceğimizi ifade etmek isteriz.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu cennet vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd eder, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nünde gazilerimize ve her daim kötülükler karşısında birlikte hareket edebilen Kahraman Milletimize şükranlarımızı sunarız.

Reha GÜR
Başkan


Tüm Haberler