SON HABERLER

TÜBİTAK'tan 7 Milyon TL'ye Kadar Destek

Tarih : 2017-06-08Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından 8 sektörü kapsayan 33 yeni çağrı yayınlandı. Çağrıda yer alan bilgilere göre, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için yüzde 82,5; Büyük İşletmeler için ise yüzde 66'ya kadar destek verilecektir.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri öncelikli alanında 9, Enerji öncelikli alanında 5, Gıda öncelikli alanında 3, Havacılık-Uzay alanında 1, Kimya alanında 1, Makine İmalat öncelikli alanında 4, Metal-Madencilik alanında 1, Otomotiv öncelikli alanında 6 ve Sağlık öncelikli alanında 3 olmak üzere toplam 33 çağrı yayınlandı.
 
Proje başına destek üst limiti 2 Milyon TL ile 7 Milyon TL arasında değişmekte olup kimya sektöründe "Endüstriyel Ana Kimyasalların/Etken Maddelerin ve Üretim Teknolojilerinin Geliştirilmesi", makine imalat sektöründe ise "Esnek ve Akıllı İmalat Sistemleri", "Güvenlik İmalat Hatları", "Servo Motor Teknolojileri", "Takım Tezgahları Aparatları-Yenilikçi Pres Sistemleri" alanında gerçekleştirilen projeler destek kapsamındadır.

Ön kayıt son başvuru tarihi 28 Temmuz 2017 Cuma günü olup, çağrı kapanış tarihi 18 Ağustos 2017 Cuma günüdür.

Projelere göre çağrı detaylarına linkten erişilebilir.


Tüm Haberler