SON HABERLER

PAGDER, bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor

Tarih : 2017-06-06Plastik atıkların kaynağında ayrıştırılması alışkanlığı ve geri dönüşümüne yönelik farkındalık yaratmayı hedefleyen; plastik atıkların sokak hayvanları için sıcak bir yuvaya dahi dönüşebildiği faydasını topluma aktaran Yuvaya Dönüşen Plastikler sosyal sorumluluk projemiz tanıtılmaya devam ediyor.

Okyanus Kolejleri okullarından Bahçeşehir Okyanus Koleji’nde gerçekleştirilen söyleşide 6-10 yaş arası öğrencilere plastik atıkların geri dönüşümü, plastik atıklardan yuva yapım süreci ve çevre bilinci konusunda bilgilendirmelerde bulunuldu. 200 öğrencinin katıldığı söyleşide öğrencilerden gelen sorular PAGDER Proje Koordinatörü Deniz Deren Önen tarafından cevaplandırıldı.17 Mayıs 2017 gününden bugüne kampüs bünyesinde tanıtımı yapılan Yuvaya Dönüşen Plastikler projesi için öğrenciler tarafından 150 kg. plastik atık toplanarak geri dönüşüme kazandırıldı.Yuvaya Dönüşen Plastikler kapsamında yeni işbirliği

2014 yılında kamuoyuna duyurulan ve geniş kitlelerce sahiplenilen Yuvaya Dönüşen Plastikler projesi kapsamında işbirliği yapılan 46. yerel yönetim kurumu Edirne Keşan Belediyesi oldu. Keşan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Arzu Akbunar işbirliğine dair 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında öğrencilere yaptığı açıklamada, “Plastik Sanayicileri Derneği ile yürüttüğümüz Yuvaya Dönüşen Plastikler projesi ile ne kadar çok plastik atık, o kadar çok hayvanlar için yuva yapılacak. Kısacası çocuklar okullarınızda bulunan ambalaj kutularınızda ne kadar çok plastik atık toplarsanız bu atıklar hayvanlar için yeni bir yuvaya dönüşüyor. Evlerinizden çıkan plastik atıklarınızı da okullarınızdaki geri dönüşüm kutularında toplayabilirsiniz” dedi.


Tüm Haberler